Alkotók:
Fischer Ádám művészeti vezető irányításával 2006-ban-kezdődött a Budapesti Wagner-napok programsorozat, amely minden év júniusában egyedi megvalósításban mutatja be a zeneszerzőóriás alkotásait. A Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem színpadán létrejött előadások egy új operajátszási stílust teremtettek, amelyek nem hagyományos eszközökkel viszik színre Wagner gigantikus műveit.
A Tannhäuser 2012-es bemutatójának alkotói, Fischer Ádám és Matthias Oldag rendező az előadással Wagner művének vezéreszméit, a szerelem két ellentétes pólusának, az érzéki és a „tiszta”, idealizált érzelem közötti feszültség problémáját próbálják átélhetővé tenni a mai ember számára - mai színpadi eszközök segítségével.
„A konfliktusokat akartuk megmutatni”- vallja Fischer Ádám a filmben, azt, hogyan őrlődik két világ között Tannhäuser, s mi történik azokkal, akik megpróbálnak kitörni a társadalom megszokott kereteiből.
Matthias Oldag a művészet helyzetét ábrázolja rendezésében, bemutatja, mi történik az olyan társadalommal, melyből hiányzik a művészet. A lázadó Művésszel azonosítja Tannhäuser alakját, akinek nincs helye az „erkölcsös” polgári társadalomban .
Rendező: Müpa
-
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy abban az esetben, amikor a Müpa mélygarázsa és kültéri parkolója teljes kapacitással működik, érkezéskor megnövekedett várakozási idővel érdemes kalkulálni. Ezt elkerülendő, azt javasoljuk kedves közönségünknek, induljanak el hozzánk időben, hogy gyorsan és zökkenőmentesen találhassák meg a legideálisabb parkolóhelyet és kényelmesen érkezhessenek meg előadásainkra. A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.