29299_vikingur_olafsson_szoloestje_251201_01.jpg
komolyzene, opera, színház
Víkingur Ólafsson szólóestje
OPUS 109
2025. december 1. hétfő
19:30 - 22:00
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
Müpa saját produkció

Jegyárak

4 900 - 19 900 Ft

J. S. Bach

E-dúr prelúdium, BWV 854 (Das Wohltemperierte Klavier, I. kötet)

Beethoven

E-dúr szonáta, op. 14, No. 1

J. S. Bach

e-moll partita, BWV 830

Beethoven

e-moll szonáta, op. 90

Schubert

e-moll szonáta, D 566

Beethoven

E-dúr szonáta, op. 109

„Izland Glenn Gouldja”, ahogy Víkingur Ólafssont a The New York Times kritikusa nevezte, az olyan csúcsokon érzi leginkább otthonosan magát, mint a legnagyobbak – például Bach, Beethoven, Schubert – zenéje. Hármuk műveiből állította össze szünet nélküli, nyolcvanperces szólóestjének anyagát „in E”, vagyis három E-dúr és három e-moll művet sorakoztatva fel úgy, hogy mindig Bach, illetve Schubert zenéje a „kérdés”, és ezekre mindháromszor Beethoven egy-egy szonátája a „felelet”. Ez már több mint műsorterv: kompozíció. Megkockáztathatjuk előre, hogy a negyvenegy éves zongoraművész koncertje nagy élmény lesz? Nem kell tartanunk a téves prognózis veszélyétől, a műsor és az előadó személye egyaránt katarzist ígér.

Rendező: Müpa

  • Online és személyesen erre az előadásra jegyét Müpa ajándékutalvánnyal, valamint OTP, K&H vagy MBH SZÉP-kártyával is megvásárolhatja. Személyes vásárláskor elfogadjuk még a Rewin Ajándékutalványt és a Rewin Ajándékkártyáit, illetve az OTP Cafeteria kártya kultúraalszámla-keretét is.

  • Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy abban az esetben, amikor a Müpa mélygarázsa és kültéri parkolója teljes kapacitással működik, érkezéskor megnövekedett várakozási idővel érdemes kalkulálni. Ezt elkerülendő, azt javasoljuk kedves közönségünknek, induljanak el hozzánk időben, hogy gyorsan és zökkenőmentesen találhassák meg a legideálisabb parkolóhelyet és kényelmesen érkezhessenek meg előadásainkra. A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.

  • Felhívjuk kedves Látogatóink figyelmét, hogy a Müpa kizárólag a saját weboldalán és hivatalos jegypénztáraiban megváltott jegyekre tud garanciát vállalni. A kellemetlenségek elkerülése érdekében javasoljuk, hogy előadásainkra, koncertjeinkre a jövőben is a mupa.hu weboldalon keresztül, valamint az Interticket (jegy.hu) országos hálózatában vagy a jegypénztárainkban váltsa meg jegyét.

Általános elérhetőségek
Mivel kapcsolatban szeretne érdeklődni?
Müpa hírlevél
Regisztráljon és iratkozzon fel a Müpa hírlevelére, hogy elsőként értesüljön programjainkról! Regisztrálok