22739_pannon_filharmonikusok_191129_01-6.jpg
komolyzene, opera, színház
Pannon Filharmonikusok
Vándorutak
2019. november 29. péntek
18:30 - 20:30
egy szünettel
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Kodály - Káel Norbert

A csitári hegyek alatt

Previn - Káel Norbert

Három dal Emily Dickinson verseire

szünet

Previn

Két emlék - szopránra, altfuvolára és zongorára

Brahms

Magyar táncok - (3., 7., 10.)

Frank Herbert sci-fi író szerint „az ember a múltban találja meg a jövőjét, s mindkettő része egy oszthatatlan egésznek”. Pszükhé és Erósz ókori mítosza ihlette César Franck utolsó szimfonikus költeményét. Az Egy vándorlegény dalai sok tekintetben Schubert dalaira emlékeztető szövegét maga a zeneszerző, Gustav Mahler alakította ki A fiú csodakürtje című népköltészeti gyűjtemény versei nyomán. Az utókorra nagy hatást gyakorló ciklus első és utolsó változata között tizenkét év telt el, a dalok részletei Mahler időközben keletkezett műveiben is visszaköszönnek.
A fiatal Johannes Brahms egyik fő céljaként azt tűzte ki, hogy beethoveni mélységű szimfóniákat írjon. Az elsőt ugyan csak negyvenhárom évesen fejezte be, de számos műve a nagy feladatra való felkészülés jegyében keletkezett. Az est során a III. szimfónia hangzik el, amelyben Brahms egyedi módon vegyíti a Richter János és Eduard Hanslick által is említett hősiességet a Bachig visszavezethető protestáns zenei gondolkodásmóddal. Brahmsot nehéz lenne magyar zeneszerzőnek nevezni, de tény, hogy egyedülállóan közeli kapcsolatok fűzték a korabeli magyar zenei élethez. Az általa feldolgozott-komponált Magyar táncok jelentős szerepet játszottak a 19. századi zenei style hongrois kialakulásában.
Az esten a több mint kétszáz éves múltra visszatekintő Pannon Filharmonikusokat Vass András vezényli, a baritonszólót a jövő egyik nagy reménysége, Ludwig Mittelhammer énekli.

Rendező: Pannon Filharmonikusok

Vezényel:

Vass András

Közreműködik:

bariton Ludwig Mittelhammer
  • Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy abban az esetben, amikor a Müpa mélygarázsa és kültéri parkolója teljes kapacitással működik, érkezéskor megnövekedett várakozási idővel érdemes kalkulálni. Ezt elkerülendő, azt javasoljuk kedves közönségünknek, induljanak el hozzánk időben, hogy gyorsan és zökkenőmentesen találhassák meg a legideálisabb parkolóhelyet és kényelmesen érkezhessenek meg előadásainkra. A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.

Általános elérhetőségek
Mivel kapcsolatban szeretne érdeklődni?
Müpa+ hűségprogram

Csatlakozzon a Müpa ingyenes hűségprogramjához!

Megközelítés

A Müpa autóval megközelíthető a Soroksári út, a Könyves Kálmán körút és a Rákóczi híd felől.

Tömegközlekedéssel az 1, 2, 24 villamosokkal, az 54 és 15 buszokkal és a H7 HÉV-vel.

Nyitvatartás, előadások

1095 Budapest, Komor Marcell u. 1. | +36 1 555 3000 Nyitvatartás | Térkép

Parkolás

A Müpa mélygarázsában, és nyitvatartás szerint a kültéri parkolóban adott napi előadásra szóló jeggyel a parkolás ingyenes. A belépőjegyet a garázsba behajtáskor vagy később, a parkolójegy érvényesítésekor kell az automatáknál bemutatni.

Parkolással kapcsolatos kérdések | info@mupa.hu

Teremhasználat

Nyilvános, kulturális rendezvények • Koordinációs Csoport tereminfo@mupa.hu

Zártkörű, üzleti rendezvények uzletirendezveny@mupa.hu

Programok iskoláknak

Iskolásprogramokkal kapcsolatos kérdések junior@mupa.hu

Partneriskola-program

Partneriskola-programmal kapcsolatos kérdések junior@mupa.hu

Müpa hírlevél
Regisztráljon és iratkozzon fel a Müpa hírlevelére, hogy elsőként értesüljön programjainkról! Regisztrálok