Az előadás elmarad
Az előadás elmarad
Sajnálattal tájékoztatjuk kedves nézőinket, hogy a Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertje, illetve annak online közvetítése elmarad.
Megértésüket köszönjük!
J. S. Bach
III. (G-dúr) Brandenburgi verseny, BWV 1048
J. S. Bach
II. (h-moll) zenekari szvit, BWV 1067
Fauré
Requiem, op. 48
Az előadást élőben közvetítjük!
Bár a jelenlegi rendkívüli helyzetben sajnos nem találkozhatunk a Müpában, így is szeretnénk felemelő élményekkel szebbé tenni ezeket a napokat. Ezért a közönség nélkül zajló előadást élőben közvetítjük honlapunkon és YouTube-csatornánkon.
Szeretettel várjuk az esemény időpontjában a képernyő előtt!
Az előadás megtekinthető a honlapunkon és YouTube-csatornánkon.
Harminc éve nemigen volt példa arra, hogy egy szimfonikus zenekar koncertjének műsora Bach műveivel kezdődjék, ötven éve azonban ezen senki sem lepődött meg. A historikus előadói gyakorlat térhódításával a modern zenekarok „kivonultak” a barokk repertoárból - ma azonban újra birtokba veszik ezt a területet. A Nemzeti Filharmonikusok koncertjének második részében a requiem-irodalom ritkán hallható remekműve, Gabriel Fauré alkotása csendül fel a külföldön is sikereket arató Halász Péter vezényletével.
Johann Sebastian Bach III. Brandenburgi versenye és h-moll szvitje a barokk zenekari irodalom két ékköve. A vonósokra és csembalóra írt concerto kiegyensúlyozottságával ejt bámulatba, a kecses tánckarakterek sokaságát felvonultató szvitet pedig akár rangrejtett fuvolaversenyként is hallgathatjuk, olyan fontos része a műnek a gazdagon kidolgozott, cirkalmas fuvolaszólam, mely ezúttal a hazai fuvolás társadalom egyik kiválósága, a külhonban is rendszeresen koncertező Bálint János hangszerén csendül fel. Gabriel Fauré az 1880-as évek végén komponálta szoprán- és baritonszólót, vegyes kart és orgonát foglalkoztató Requiemjét, melynek legfőbb témája az opus elemzői szerint nem a halál drámája, hanem az örök nyugalom és a megbékélés. A darabot a zeneszerző az 1890-es években átdolgozta, hogy végleges formáját a kompozíció 1900-ban nyerje el. A két vokális szólista, Széll Cecília és Mokán László a Nemzeti Énekkar tagja, az orgonaművész Tabajdi Ádám hangszerének kiemelkedő tehetségű játékosa, aki korábban a párizsi Notre-Dame orgonista gyakornoka, illetve a Szapporói Kitara Koncertterem rezidens orgonistája volt. Halász Péter számos német operaház előadásait vezényli rendszeresen.
Rendező: Nemzeti Filharmonikusok