A Müpa virtuális hangversenytermébe a belépés díjtalan.
Csajkovszkij
Anyegin - Polonéz
Muszorgszkij
Hovanscsina - Alszik a sztrelec tábor
Rubinstein
Démon - A légkörben
Csajkovszkij
Olasz capriccio, op. 45
Csajkovszkij
Pikk dáma - Ó, hogy hallgattok... Egyszer Versailles-ban
Rachmaninov
Aleko - Alszik az egész tábor
Borogyin
Igor herceg - Sem álom, sem nyugalom
Rossini
Tell Vilmos - Resta immobile
Verdi
Álarcosbál - Alzati... Eru tu, che macchiavi
Rossini
A tolvaj szarka - Nyitány
Verdi
A trubadúr - Tutto è deserto... Il Balen del suo sorriso
Ravel
La Valse
Verdi
Rigoletto - Cortigiani, vil razza dannata
Szeretnénk, ha a Müpa közönsége ebben a rendkívüli helyzetben is találkozhatna a világ legkiválóbb művészeivel és legizgalmasabb alkotóival estéről estére - ezúttal a saját otthonában. Éppen ezért az elkövetkezendő hetekben a jól ismert időpontokban megnyitjuk a Müpa virtuális hangversenytermét és előadótereit, és az elmúlt évek egy-egy felejthetetlen előadását közvetítjük.
Az előadás megtekinthető a honlapunkon és YouTube-csatornánkon.
2013 nyarán a moszkvai Vörös téren hétezer-ötszáz ember előtt énekelt áriákat és duetteket az operavilág két csillaga, Anna Netrebko és Dmitrij Hvorosztovszkij. A nemcsak bársonyos hangjáról, hanem jellegzetes ősz hajáról is felismerhető művészt a People magazin a világ ötven legszebb férfija közé választotta. 2017-ben, hosszú betegség után bekövetkezett halála fájó veszteség a zenei világ számára.
Hvorosztovszkij 1989-ben lett nemzetközileg ismert, amikor megnyerte a cardiffi BBC Singer of the World elnevezésű versenyét, maga mögé utasítva Bryn Terfelt. Ma már az orosz opera-főszerepek világszerte keresett előadója, a New York Times szerint egyenesen Csajkovszkij Anyeginjének megformálására született, de Verdi Traviatájában is bámulatos sikersorozatot könyvelhetett el az idősebb Germont megformálójaként.
A New York-i Metropolitan, a londoni Covent Garden, a Berlini és a Bécsi Állami Opera, a milánói Scala visszatérő vendégművésze abból a repertoárból énekelt a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, amelyben aligha akadt nála jobb előadó. Az a zenekar kísérte, amelyet 1936-ban alapítottak, ám politikai okokból csak 1991-ben szerezhetett nemzetközi hírnevet. A Jekatyerinburgban működő Uráli Filharmonikusok a legnagyobb orosz művészekkel adtak és adnak koncerteket - évente százat -, olyan kiválóságokkal, mint Emil Gilelsz, Borisz Berezovszkij, Gyenyisz Macujev, Gidon Kremer, Msztyiszlav Rosztropovics, Natalia Gutman és Valerij Gergijev. A koncert dirigense, Dmitrij Lissz több mint két évtizede irányítja az együttest, a nagy múltú orosz karmesteri hagyományok letéteményeseként.
A felvétel a Müpa 2016. április 2-i koncertjén készült.
Rendező: Müpa