A Müpa virtuális hangversenytermébe a belépés díjtalan.
Prokofjev
I. („Klasszikus”) szimfónia, op. 25
Csajkovszkij
Változatok egy rokokó témára, op. 33
Csajkovszkij
Vonósszerenád, op. 48
Az előadást élőben közvetítjük!
Bár a jelenlegi rendkívüli helyzetben sajnos nem találkozhatunk a Müpában, így is szeretnénk felemelő élményekkel szebbé tenni ezeket a napokat. Ezért a közönség nélkül zajló előadást élőben közvetítjük honlapunkon és YouTube-csatornánkon.
Szeretettel várjuk az esemény időpontjában a képernyő előtt!
Az előadás megtekinthető a honlapunkon és YouTube-csatornánkon.
Ismét egy tökéletesen egységes koncepciójú, mégis változatos hangverseny a Nemzeti Filharmonikusok műsorkínálatában: külföldön nemzetközi sikereket arató fiatal magyar karmester, kiváló ifjú orosz csellista, a műsoron pedig csupa orosz zeneszerző. A megszólaló művek - bár Csajkovszkij két alkotása 1877-ben, illetve 1880-ban, Prokofjevé 1917-ben keletkezett - mind a klasszikus stílus igézetében születtek, azt a könnyedséget és áttetsző hangzást teremtik meg újra, amely Mozart és Haydn korát jellemezte.
A pályája elején járó Hontvári Gábor nemrég a világ egyik legrangosabb megmérettetésén, a frankfurti Solti György Nemzetközi Karmesterversenyen kapott megosztott második díjat. A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a weimari Franz Liszt Hochschule für Musik neveltje, a würzburgi Mainfranken Theater első karmestere és helyettes zeneigazgatója. A koncert szólistája, Alexander Ramm Vlagyivosztokban született 1988-ban. A Moszkvai Csajkovszkij Konzervatóriumban tanult, 2015-ben ezüstérmet nyert a moszkvai Nemzetközi Csajkovszkij Versenyen. Olyan karmesterekkel lép fel, mint Vladimir Jurowski és Valerij Gergijev, olyan partnerekkel muzsikál, mint Julian Rachlin és Gyenyisz Macujev. Csajkovszkij Változatok egy rokokó témára című műve a zeneszerző saját klasszicizáló dallamához fűz nyolc elbájolóan könnyed és elegáns variációt. Prokofjev Klasszikus szimfóniája a múlt század eleji neoklasszikus stílus korai remeke, hasonló könnyedség jellemzi, mint a Mozart-rajongó Csajkovszkij éppen négy évtizeddel korábbi Vonósszerenádját. Világos formálásával, kiegyensúlyozottságával és lekerekített dallamaival ez a mű is adósa a klasszikának. Emellett szlávos zamatokra is felfigyelhetünk benne, no meg egy valcerre, amely már a romantika kedvelt műfaja.
Rendező: Nemzeti Filharmonikusok