Lucien Hervé az építészeti fotó műfajának legfontosabb alakja, a modern építészeti fotózás megteremtője. 1910-ben született Hódmezővásárhelyen, Elkán László néven. Tizennyolc évesen hagyta el Magyarországot, majd rövid bécsi kitérő után Párizsban telepedett le. Ott bankban dolgozott egészen 1939-ig, amikor írni és fotózni kezdett egy magazin számára. A háború alatt, az ellenállásban vette fel az Hervé álnevet. Később ez lett a művészneve, ezen vált világhírűvé.
1949-ben találkozott Le Corbusier-vel, aki látva a fotókat, amelyeket akkor épülő marseille-i lakótömbjének építése közben készített, meghívta állandó fotósának. Hervé ettől kezdve szisztematikusan végigfotózta a Le Corbusier-épületeket, de más építészek munkáit, például Breuer Marcell párizsi UNESCO-székházát is (a tervezők: Marcel Breuer, Nervi, Bernard Zehrfuss). Fotói a fény-árnyék ellentétre épülnek, képkivágatai merészen, és radikálisan geometrikusak - és mentesek minden dokumentatív jellegtől. Le Corbusier azt mondta, általuk maga is jobban megismeri az épületeit. Hervé, kortársaitól eltérően, kerülte az anekdotikus életképeket, kifejezőeszközéül a geometrikus felépítésű, szigorú kompozíciót választotta, mely felé Mondrian művészete és a konstruktivisták vezették.
Rendező: Müpa
-
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy abban az esetben, amikor a Müpa mélygarázsa és kültéri parkolója teljes kapacitással működik, érkezéskor megnövekedett várakozási idővel érdemes kalkulálni. Ezt elkerülendő, azt javasoljuk kedves közönségünknek, induljanak el hozzánk időben, hogy gyorsan és zökkenőmentesen találhassák meg a legideálisabb parkolóhelyet és kényelmesen érkezhessenek meg előadásainkra. A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.