A négy évtizedes múltra visszatekintő magyar táncházmozgalom, a népi tánckultúra városi környezetben való felélesztése és a hozzá kapcsolódó módszerek 2011-ben felkerültek az UNESCO szellemi kulturális örökséglistájára, annak „legjobb megőrzési gyakorlatok” regiszterébe mint a kultúra megőrzésének és átörökítésének egyedülálló magyar modellje. A táncház nemcsak felnőtteknek szólhat, hanem a fiatalokat és a gyerekeket is képes bevezetni a közösségi tánc és zene ősi, de mindmáig élő, mindig időszerű gyakorlatába.
Havonta egy alkalommal a vasárnapi Cifra Palota műsorába illeszkedő Müpa Gyerektáncházban a legkiválóbb táncmesterek segítségével tehetik meg kezdő tánclépéseiket a gyerekek, de a műfaj sajátosságaiból adódóan azok sem fognak csalódni, akik - akár gyerekként, akár felnőttként - már régebben megismerték a táncházak magával ragadó, semmivel össze nem téveszthető hangulatú, bensőséges világát.
Időpontok és tematika:
December 9.: Szilágysági táncok
Január 20.: Palóc táncok
Február 17.: Moldvai táncok
Korosztály: 5-14 év
Rendező: Művészetek Palotája
-
Felhívjuk látogatóink figyelmét, hogy abban az esetben, amikor a Müpa mélygarázsa és kültéri parkolója teljes kapacitással működik, érkezéskor megnövekedett várakozási idővel érdemes kalkulálni. Ezt elkerülendő, azt javasoljuk kedves közönségünknek, induljanak el hozzánk időben, hogy gyorsan és zökkenőmentesen találhassák meg a legideálisabb parkolóhelyet és kényelmesen érkezhessenek meg előadásainkra. A Müpa mélygarázsában a sorompókat rendszámfelismerő automatika nyitja. A parkolás ingyenes azon vendégeink számára, akik egy aznapi fizetős előadásra belépőjeggyel rendelkeznek. A Müpa parkolási rendjének részletes leírása elérhető itt.