egy szünettel
A Müpa virtuális hangversenytermébe a belépés díjtalan.
Arvo Pärt
Fratres
Vivaldi
In furore iustissimae irae, RV 626
J. S. Bach-Tfirst Zoltán
g-moll gambaszonáta, BWV 1029 (vonószenekari átirat)
J. S. Bach
„Nun komm, der Heiden Heiland” - kantáta, BWV 61 - „Öffne dich, mein ganzes Herze” (ária)
C. Ph. E. Bach
A-dúr csellóverseny, Wq 172 (H. 439)
J. Chr. Bach
Lucio Silla - Il labbro timido appien
J. Chr. Fr. Bach
d-moll szimfónia W. 1/3
Az előadást élőben közvetítjük!
Bár a jelenlegi rendkívüli helyzetben sajnos nem találkozhatunk a Müpában, így is szeretnénk felemelő élményekkel szebbé tenni ezeket a napokat. Ezért a közönség nélkül zajló előadást élőben közvetítjük honlapunkon és YouTube-csatornánkon.
Szeretettel várjuk az esemény időpontjában a képernyő előtt!
Az előadás megtekinthető a honlapunkon és YouTube-csatornánkon.
A Régizene Fesztivál koncepciójának része, hogy hangversenyein nemcsak korabeli hangszereken játszó historikusok lépnek fel, de olyan nyitott szellemű modern hangszeres művészek is, akik jelentős elkötelezettséggel, a művek titkát kutatva fordulnak a barokk és bécsi klasszikus repertoár felé. Ilyen e koncert világklasszis csellistája is, az évad művésze, aki ezúttal egy négy évtizedes hagyományú historikus együttessel muzsikál, az est vendégszólistája pedig a Virtuózok televíziós versenyén nagy sikert aratott ifjú szoprán.
Kevés olyan sikertörténetet termett az elmúlt években a magyar és nemzetközi zenei előadóművészet, amilyen Várdai Istváné - ugyanakkor kevés olyan muzsikusi karrierről tudunk, amely mögött ennyi munka, kitartás és céltudatosság rejlenék. A pécsi születésű csellista már gyermekkorában felmutatta rendkívüli képességeit, de ez nem arra késztette, hogy hamarabb abbahagyja tanulmányait, éppen ellenkezőleg: a budapesti Zeneakadémia után (ahol 2009-ben Mező László növendékeként végzett) a bécsi következett, majd „a csellisták Mekkája”, a németországi Kronberg Akadémia. Közben egymást követték a nagy jelentőségű nemzetközi versenyek: Moszkva, Genf, München - mindenütt sikert aratott. Várdai István, aki az elmúlt években a világ legkeresettebb csellistája is volt már, 2018 őszén a bécsi Zeneakadémia tanára lett. A Capella Savaria az 1980-as évek óta Magyarország egyik legfontosabb historikus régizenei együttese, sok éve Kalló Zsolt vezeti. Kristóf Réka fiatal szoprán, akit a Virtuózok televíziós tehetségkutató versenyen aratott elsöprő győzelme tett országosan ismert előadóvá.
Rendező: Müpa