Világzene Jazz Könnyűzene

A népzene ünnepe, Téka
Téka

A népzene ünnepe

2012. január 27. 19:30 - 22:00
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Közreműködik: Téka Együttes, Guessous Majda Mária, Fonott Zene, Parno Graszt, Meszecsinka, Herczku Ágnes és zenekara, Bognár Szilvia, Oláh Annamária, Enyedi Ágnes, Ferenczi György és a Rackajam

„A Művészetek Palotája 2008 óta rendezi meg a nagy seregszemlét, kezdetben a Zeneakadémia Népzenei Tanszékével közösen, ahol a népzenét művelő és a népzenéből táplálkozó „szakma” színe-java lép fel, és adja tudásának legjavát, hogy az est valóban a népzene ünnepe legyen” – írtuk legutóbb, és ezt most is megtarthatjuk felütésként.
Az autentikus népzenéről sokszor mint tiszta forrásról beszélünk, és ez jól is van így. A kultúrforrások egyik lényege, hogy minden generáció számára kiapadhatatlan kincsesbányaként működnek, ráadásul letéteményesei a nemzeti karakternek is, minimum alappillérek. Hogy azonban egészen pontosan mitől és meddig beszélünk népzenéről, az nem mindig és nem feltétlenül tétje a vele való ünneplésnek, és ezt jól felismerve szerveződik ez a kivételesen erős és sokszínű sorozat évről évre. Ha végignézzük, ki mindenki tette itt már tiszteletét eddig, a Csík zenekartól a Makámig, Dresch Mihálytól a Söndörgőig, és muzsikálta hangulatba a publikumot, akkor kiderül, hogy itt valóban egy olyan nagy összeölelkezésről van szó, amely a puristákat és a világzene-híveket, az értőket és a műkedvelőket egyaránt lelkes és rajongó közönséggé gyúrja.
A Népzene ünnepe elnevezés tehát azért is találó, mert így nem elválaszt, hanem összehív, nem a különbözőségekre, szakmai érvekre koncentrál, nem a definíciókat részesíti előnyben, hanem a minőséget, vagyis a közös gyökerekből táplálkozókat hívja egy színpadra megünnepelni azt, ami elengedhetetlenül fontos a kulturális devalválódás korában.

Rendező: Művészetek Palotája

Erre a koncertre jegyét a Művészetek Palotája saját jegypénztáraiban üdülési csekk, Edenred Ticket Culture utalvány, Sodexho Pass Kultúra – és Ajándékutalvány, Művészetek Palotája ajándékutalvány beváltásával, valamint a SZÉP kártya szabadidő kerete terhére is megvásárolhatja.

Jegyárak: 2000, 3500, 4700, 5900 Ft

X
X
X